Polski producent drewnianych map świata. Szybki czas realizacji.

Start » Blog » Dekoracje do domu » 5 inspirujących sposobów, jak wykorzystać drewniane mapy i obrazy do dekoracji domu

5 inspirujących sposobów, jak wykorzystać drewniane mapy i obrazy do dekoracji domu

Drewno było od dawna jednym z podstawowych materiałów stosowanych w aranżacji i dekoracji wnętrz. Obecnie nie jest już tylko tworzywem służącym...
Mapa Świata na ścianę 3D z drewna w kolorze Naturalnym, Mapa świata 3D
Drewno było od dawna jednym z podstawowych materiałów stosowanych w aranżacji i dekoracji wnętrz. Obecnie nie jest już tylko tworzywem służącym do produkcji mebli, podłóg i prac wykończeniowych. Drewniane mapy czy obrazy do dekoracji domu są tylko jednym z przykładów jego licznych zastosowań w sztuce dekoratorskiej. W ostatnich latach drewno stało się poważnym konkurentem dla dotychczasowych rozwiązań w sztuce dekorowania ścian, a jego popularność nieustannie rośnie. Właściciele domów i mieszkań mają już dość nijakich, szablonowych ozdób ściennych, jakimi przez ostatnie lata zalany był rynek. Wybierając dekoracje do domu, dzisiejsi świadomi użytkownicy i projektanci wybierają przedmioty, które są unikalne, przyciągają uwagę, budzą emocje i zainteresowanie.

Istnieje również silny trend w kierunku poszukiwania takich dekoracji wnętrz, które wyróżniają się wysoką jakością i naturalnym, ponadczasowym pięknem. Laserowo grawerowane drewniane mapy i drewniane obrazy to doskonały przykład elementów aranżacji wnętrz, które łączą w sobie wszystkie te poszukiwane i pożądane cechy.

Jeżeli myślisz, że drewniane mapy pasują tylko do dekoracji dużego domu z drewna czy wiejskiej rezydencji, wyłącz szablonowe myślenie i zastanów się jeszcze raz! Projektanci, właściciele domów i mieszkań nieustannie wykorzystują supermodne i niepowtarzalne drewniane mapy na ścianę i obrazy z drewna do spersonalizowanej aranżacji każdego rodzaju wnętrza. Ty też możesz to zrobić!

Wybierz, skonfiguruj i zamów swoją drewnianą mapę lub drewniany obraz już teraz!

Jeśli jesteś tym szczęściarzem, który właśnie stał się posiadaczem jednej z naszych wyjątkowych drewnianych map czy obrazów, oto pięć przykładowych pomysłów na wykorzystanie ich do upiększenia Twojego domu.

Drewniana mapa i inne drewniane ozdoby na ścianę jako modny element wystroju wnętrza

Doskonałym sposobem na wyeksponowanie swojej nowej mapy będzie umieszczenie jej jako jedynego motywu głównego na ścianie. Moda na ściany przeładowane bibelotami, która królowała przez tyle lat, w końcu odchodzi do lamusa.

Warunki zewnętrzne stają się coraz bardziej stresujące. Powoduje to, że w swoich domach coraz bardziej cenimy uspokajające klimaty. Znajduje to odzwierciedlenie również w trendach dotyczących dekoracji ścian. Ściana zagracona masą kiczowatych dekoracji ustąpiła miejsca spokojnemu urokowi jednego lub dwóch dużych elementów.

Drewniana mapa świata, Europy czy Polski to idealny punkt centralny wystroju wnętrza, dzięki któremu będziesz cieszyć się wspomnieniami już odbytych podróży i planowaniem tych nadchodzących.

Tak wyeksponowany nietuzinkowy element dekoracyjny na ścianie przykuje również uwagę odwiedzających Cię przyjaciół i gości. Dzięki temu spędzisz z nimi wspaniały czas, opowiadając o minionych podróżach i obmyślając kolejne, być może wspólne eskapady.

Zamontuj mapę na poziomie oczu, żeby można było odkryć i docenić subtelne szczegóły charakterystyczne dla grawerowanej laserowo mapy. Ogranicz inne elementy dekoracji Twojego pomieszczenia do jednego lub dwóch małych przedmiotów, które nie będą konkurować lub rozpraszać uwagi. W ten sposób drewniana mapa nada wyjątkowego charakteru i uroku Twojemu wnętrzu.

Rozważ dodanie światła punktowego, aby bardziej podkreślić swoją wyróżniającą się dekorację. Możesz również zamówić podświetlaną mapę świata LED (HIT!) dostępną w wersji Premium i Classic. W pobliżu mapy możesz postawić krzesło, aby uczynić przestrzeń jeszcze bardziej zachęcającą do zatrzymania się w niej na dłużej i do oddania przyjemnym rozmyślaniom.

Drewniane mapy i obrazy do aranżacji gabinetu w stylu retro

Mapy i drewno są znane z tego, że grają na podświadomych skojarzeniach i przywołują określone uczucia. Dodanie przyciągającej wzrok drewnianej mapy lub drewnianego obrazu do przestrzeni takiej, jak biuro lub gabinet wywoła atmosferę intelektualnego bogactwa, subtelności i wyrafinowania.

Podkreśl to uczucie kolekcją starych książek, dywanem o orientalnym wzorze, skórzanymi meblami i ciepłym oświetleniem punktowym. Klepsydra, globus, lampa bankierska lub stary kałamarz będą doskonałym uzupełnieniem. Od sufitu do podłogi możesz użyć draperii z ciężkiej, luksusowej tkaniny w intrygującym odcieniu, aby osiągnąć maksymalny efekt.

Romantyczna ściana wspomnień ze wspólnie odbytych podróży

Twoja drewniana mapa powinna być tak indywidualna, jak Ty. Wybierz mapę przedstawiającą miejsce, w którym Ty i Twoja druga połowa spotkaliście się lub pobraliście. Umieść ją w miejscu, w którym oboje będziecie ją często oglądać, np. w kąciku śniadaniowym, między ulubionymi fotelami lub nad łóżkiem.

Jeśli pochodzicie z różnych miejsc, mapy z Waszych rodzinnych miast czy państw umieszczone obok siebie będą pięknym i pełnym znaczenia zestawieniem. Wazon ze świeżymi kwiatami w białym lub czerwonym odcieniu idealnie uzupełni ten uroczy pomysł na wystrój Waszego domu.

Mapa na ścianę jako miejsce do prezentacji kolekcji zdjęć o tematyce podróżniczej

Jeśli kochasz podróżować i zebrałeś kolekcję cennych pamiątek czy zdjęć z podróży, nie trzymaj ich w ukryciu! Elegancki element łączący może pomóc powiązać kolekcję w całość i sprawić, że nie będzie sprawiała wrażenia zagraconej. Drewniana mapa na ścianę jest idealnym i niezwykle praktycznym elementem dekoracyjnym stanowiącym taki łącznik.

Aby zbudować swoją podróżniczą kolekcję, zacznij od montażu mapy na ścianie, a następnie dodaj kilka zdjęć z podróży w odpowiednich ramkach. Użyj znaczników i drewnianych pinezek do oznaczenia miejsc o szczególnym znaczeniu.

Dodaj wiszącą półkę, na której postawisz kilka dobrze napisanych przewodników turystycznych i ulubione pamiątki z odwiedzonych miejsc. Dobrze sprawdzi się również zabytkowy aparat fotograficzny lub kompas. Będziesz czuć się zainspirowany za każdym razem, gdy będziesz przechodził obok, z radością planując kolejne wyprawy.

Dopełnienie niesamowitego widoku za oknem

Jeśli masz wystarczająco dużo szczęścia, aby mieć dom z niesamowitym widokiem, laserowo wycinana drewniana mapa będzie jego idealnym uzupełnieniem.  Wybierz mapę, która pasuje do widoku i umieść ją na ścianie w pobliżu okna. Aranżację możesz wzbogacić o drewniany obraz świata, wybranego państwa, regionu lub miasta, czy drewniany zegar z grawerem.

Te pomysły to tylko kilka przykładów z niezliczonych sposobów, w jakie można wykorzystać laserowo wycinane drewniane mapy, obrazy i inne drewniane ozdoby na ścianę do upiększania wystroju domu.

Jeżeli nie znajdziesz w naszej standardowej ofercie swojej wymarzonej drewnianej dekoracji, pamiętaj, że istnieje możliwość zaprojektowania niestandardowej mapy czy obrazu. W tym celu po prostu skontaktuj się z nami, ustalimy wszystkie szczegóły i wkrótce będziesz cieszył się swoją wyjątkową ozdobą z drewna od Sikorki!

Profil Autora
CEO Firmy Sikorka | +48783517443 | biuro.sikorka@gmail.com

Cześć, nazywam się Marian Sikora i jestem założycielem Firmy Sikorka w której od 2018 roku produkujemy drewniane mapy świata na ścianę i inne dekoracje ścienne. Jest doświadczonym projektantem map drewnianych. Moja wszechstronne doświadczenie i kwalifikację pozwoliły osiągnąć sukces. Moją drogę zawodowa rozpocząłem w branży IT, gdzie przez wiele lat zajmowałem się tworzeniem stron internetowych, projektowaniem graficznym, programowaniem oraz realizacją kampanii marketingowych. Z czasem jednak zapragnąłem zmiany i postanowiłem przenieść swoją pasję do tworzenia w bardziej namacalny.