Polski producent drewnianych map świata. Szybki czas realizacji.

Start » Blog » Aranżacje wnętrz » Lampka dla dziecka, czyli krótka historia o detalach aranżacyjnych

Lampka dla dziecka, czyli krótka historia o detalach aranżacyjnych

Lampka księżyc - lampka nocna dla dzieci, lampka nocna księżyc na ścianę

Pokój dziecięcy to miejsce, w którym całkowicie możemy puścić wodzę fantazji. Tapeta w dinozaury albo misie, chmurki zawieszone nad łóżkiem, lampka dla dziecka w kształcie kaczki, łóżko-samochód albo ogromny, różowy baldachim… Oczywiście wszystko to po uzgodnieniu z małym lokatorem, który ma tutaj przecież ostatnie zdanie.

Przedrzeć się przez gąszcz… kolorów!

Aranżacja pokoju dziecięcego, choć bardzo przyjemna, może sprawić niestety wiele trudności. Składa się na to kilka czynników. Na początku stajemy przed wyborem – w jakim stylu urządzić pokój naszej pociechy? Wybrać jakiś konkretny motyw przewodni czy z niego zrezygnować? Położyć tapetę? Pomalować ścianę z pomysłem czy zwyczajnie?

Pierwsze problemy pojawiają się już przy wyborze koloru farby – wachlarz barw jest doprawdy szeroki, a nazwy odcieni potrafią czasami zszokować. Tajemnicza Gejsza, Grecka Chałwa, Subtelny Cytryn, Nieoczywisty Lawendowy, Delikatny Pergamin, Dzikie Pnącza – to tylko niektóre z nich. Niech pierwszy rzuci kamieniem, kto chociaż raz nie uśmiechnął się czytając etykiety!

Lampka Dla Dziecka

Jeśli udało się wam jednak przebrnąć przez dżunglę kolorów (mamy nadzieję, że mimo wszystko dobrze się przy tym bawiliście), to możecie odhaczyć pierwszy sukces na swojej liście. Przede wami jednak kolejny schodek, czyli wybór mebli. Tutaj, w zależności od wieku, dziecko będzie potrzebowało innego wyposażenia. Niemowlakowi przecież absolutnie nie przyda się biurko, a dwunastolatek z chęcią zobaczy w swoim pokoju fajny, a przede wszystkimi wygodny fotel obrotowy. Skądinąd, dwunastolatek na pewno będzie miał ostatnie zdanie w wielu kwestiach, w końcu to jego królestwo! Niemniej, lista podstawowych sprzętów jest krótka: łóżko albo łóżeczko, komoda, szafa czy wspomniane wyżej biurko i krzesło.

Ostatnim wyzwaniem jest wybranie odpowiednich dodatków – rynek zalewa nas masą fantastycznych produktów i najzwyczajniej w świecie ciężko nam zadecydować, co wybrać. Jeśli na początkowym etapie aranżacji pokoju wybraliście jakiś motyw przewodni, to musicie teraz znaleźć dodatki, które idealnie się z nim zharmonizują. Zresztą, sam motyw możecie stworzyć jedynie dodatkami! Ciekawa lampka dla dziecka, wzorzysty dywan czy plakat na ścianie albo obraz mogą totalnie zmienić wnętrze i nadać mu niepowtarzalności!

Prawdziwy kosmos w Twoim domu – lampka dla dziecka w kształcie księżyca!

Przy aranżacji pokoju dziecięcego często kierujemy się chęcią stworzenia przestrzeni, w której nasze dziecko będzie mogło rozwijać swoją kreatywność. A cóż mogłoby rozbuchać dziecięcą wyobraźnię bardziej niż kosmos? Chyba tylko prawdziwy lot rakietą! Dalekie podróże, odległe galaktyki i planety, czarne dziury, gwiazdki z nieba… Pokój z motywem kosmosu to strzał w dziesiątkę zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek.

Lampka Księżyc - Lampka Nocna Dla Dzieci, Lampka Nocna Księżyc Na Ścianę
Lampka Księżyc - Lampka Nocna Dla Dzieci, Lampka Nocna Księżyc Na Ścianę

Motyw pokoju dziecięcego inspirowany kosmosem kojarzy nam się z ciemnymi barwami, a tym samym ścianami. Faktycznie, wybór z reguły pada na odcienie granatu albo szarości, co może nieco przytłoczyć wnętrze. W tym przypadku odpowiednie oświetlenie to połowa sukcesu.  Lampka dla dziecka w kształcie rakiety albo astronauty, projektor gwiazd, lampka wisząca chmurka czy ścienna w formie księżyca – wybór jest ogromny i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Lampka dla dziecka, które kocha przygodę

W naszym sklepie internetowym pojawiła się właśnie nowa lampka dla dziecka z motywem księżyca. Ten produkt niewątpliwie pobudzi wyobraźnię małego odkrywcy! Może zawisnąć w każdym miejscu, zarówno nad biurkiem, jak i łóżkiem czy komodą. Ramkę wykonano z wytrzymałej sklejki, natomiast księżyc wydrukowano na płótnie wysokiej jakości.

Nasza lampka to niesamowite odwzorowanie szczegółów księżyca. Wyposażyliśmy ją w inteligentny kontroler do pasków LED  – możesz zmieniać nie tylko kolor światła, ale również temperaturę barwową od ciepłej do zimnej. Dodatkowo lampka posiada funkcję ściemniania – ostrość światła można dostosować do pory dnia albo nastroju. Lampka księżyc to absolutny must have kosmicznego pokoju! Twój maluch z pewnością będzie nią zachwycony.

Domowy azyl każdego malucha​

W całym tym szaleństwie musimy jednak pamiętać, że aranżacja pokoju naszego dziecka nie może być odpowiedzią na nasze marzenia z dzieciństwa. Niestety, czasami zupełnie nieświadomie próbujemy przepchnąć nasze niespełnione pragnienia.

Oczywiście nie ma nic złego w tym, że chcemy dać naszym dzieciom to, czego sami nie mieliśmy lub o czym marzyliśmy. Projektując jednak pokój naszej pociechy powinniśmy spróbować stworzyć przestrzeń, w której nasz maluch będzie czuł się komfortowo i która odzwierciedli jego charakter oraz zainteresowania. W końcu jego pokój, to jego prywatny azyl!

Profil Autora
CEO Firmy Sikorka | +48783517443 | biuro.sikorka@gmail.com

Cześć, nazywam się Marian Sikora i jestem założycielem Firmy Sikorka w której od 2018 roku produkujemy drewniane mapy świata na ścianę i inne dekoracje ścienne. Jest doświadczonym projektantem map drewnianych. Moja wszechstronne doświadczenie i kwalifikację pozwoliły osiągnąć sukces. Moją drogę zawodowa rozpocząłem w branży IT, gdzie przez wiele lat zajmowałem się tworzeniem stron internetowych, projektowaniem graficznym, programowaniem oraz realizacją kampanii marketingowych. Z czasem jednak zapragnąłem zmiany i postanowiłem przenieść swoją pasję do tworzenia w bardziej namacalny.

Ostatnie wpisy